Bár az igazat megvallva nem volt szerencsénk, csak érintőlegesen az előző két epizódhoz, ellenben rögtön megakadt a szemünk a megjelenéskor a Bounce Ball 3-on, mely már első blikkre is olyan hatást keltett, mint egy elbaltázott Super Mario-klón. Ezt részben pályaszerkesztése, stílusa, valamint bizonyos elemei, például a földből kiálló csövek nyomatékosították, de a gyűjtögethető sárga érmék is rátettek egy lapáttal a dologra.
Nem véletlen, hogy egy ilyen háttérrel rögtön kitártuk a szívünket a Bounce Ball 3 előtt, és nem bántuk meg túlzottan, bár azért elhamarkodott dolog volt egyszerű Mario-klónként tekinteni rá, hiszen a nagy piros labda történetét elmesélő alkotás keretein belül azért egészen másféle típusú élmények várnak ránk, még ha drasztikusan azért nem is kell másra gondolni közben.
A Bounce Ball 3, mint már a fentiekből talán kiderült, egy oldalnézetes platformer, ahol nem is annyira az akciók, mint inkább az ügyeskedés került a középpontba. A játék
főhőse a mindig vidám és vigyorgó nagy piros labda, akivel ide-oda gurgulászhatunk az egyes helyszíneken, miközben a mosolygáson kívül túl sok képességre és tulajdonságra nem képes azon túl, hogy ugrándozhatunk, illetve pattoghatunk vele ide-oda.
Nagyjából ez minden, amire felépül az egész játékmenet,
túlbonyolítással tehát egyáltalán nem lehetne vádolni az alkotókat, a Bounce Ball 3-ban tényleg csak az lesz a lényeg, hogy piros labdánkat megfelelően terelgethessük mindenfelé, miközben a gyűjtögetés, illetve a különféle tüskés szörnyetegek elkerülése mellett az lesz a legfontosabb feladatunk, hogy ügyesen ugrándozni tudjunk a platformokon, és lehetőleg ne zuhanjunk le főhősünkkel a mélybe.
Alapvetően a Bounce Ball 3 élménye
nem nehéz, de mégis akadnak kellemetlenségek vele. Ez leginkább a béna irányításnak köszönhető, amit egyáltalán nem sikerült olyan kiegyensúlyozottan megalkotniuk, mint ahogyan az elvárható lenne egy ilyen stílusú alkotástól. Általános jellemző például a pontatlanság, hogy kis piros gombócunkkal hiába próbálkozunk, nem tudjuk eltalálni a túl keskeny platformokat, pedig ebből aztán lesz jócskán.
Akárcsak pályából, hiszen
se szeri, se száma a változatosan megalkotott helyszíneknek - több mint 50 darab van belőlük -, melyek többsége nyilván egy kaptafára épült fel, de azért folyamatosan tárják elénk az új kihívásokat annak érdekében, hogy jól szórakozzunk, sőt mi több, az alkotók a boss harcokról sem feledkeztek meg, így bizonyos időközönként össze kell majd mérnünk a tudásunkat egy-egy főellenféllel is.
Mindent összevetve a Bounce Ball 3 egy kifejezetten kellemes kis ügyességi platformer lett a sorban.
Egyediséggel azért nem igazán lehetne vádolni, mint ahogyan a könnyed élmények sem igazán jellemzőek rá minden esetben, de totál ingyen van - igaz, a reklámok folyamatosak benne, gyakran gusztustalan módon -, így panaszkodni azért nincs okunk. Ha szereted a műfajt, érdemes tenned vele egy próbát!
A Bounce Ball 3 elérhető itt:
Google Play |
iOS App Store