Telefont kap karácsonyra a gyerek? Néhány hasznos tipp a választáshoz 2020-ban!

2020. december 06.
66.8561
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Vészesen közeleg a karácsony, és biztosan vannak még szülők, akik csak most fogják beszerezni az ajándékot a fa alatt. Mivel manapság egyre korábban kapnak saját okostelefont a gyerekek, ezért abban is maximálisan biztosak vagyunk, hogy a mobilok idén ugyanolyan slágertermékek lesznek, mint a korábbi években, azonban rengeteg szülő dilemmában van azzal kapcsolatban, hogy mégis mit válasszon?


Nyilván senki sem akar silány minőséget vásárolni a gyermekének, hogy ne okozzon ezzel csalódást, és bár konkrét gyártókat nem áll módunkban megnevezni, azonban az alábbiakban adunk néhány tanácsot ahhoz, hogy egyáltalán milyen szempontok szerint érdemes válogatni a készülékek között. Ha elővettük a jegyzetfüzetet, indulhatnak is az intelmek!

Telefont kap karácsonyra a gyerek? Néhány hasznos tipp a választáshoz 2020-ban! - 2. kép

Nem a márka a lényeg!

Sok szülő elszörnyed, amikor rádöbben arra, hogy a nagy gyártók okostelefonjai milyen drágák, pláne ha a gyerek csak reklámokból tájékozódik, melyek gyakran csak a zászlóshajó modelleket hirdetik. Márpedig az idei járványhelyzetben nagyon sok szülőnek nincs pénze arra, hogy 3-400 ezer forintokat költsön egy okostelefonra. Van egy jó hírünk: nem is kell, mert nem a márka a lényeg, ma már a kisebb nevek is közel ugyanazt a minőséget kínálják, mint a nagyok, de érdemes megismerkedni a kategóriákkal is.

Egy gyermeknek ugyanis felesleges prémium készülék, bőven elegendő lehet neki a belépő szintű készülékek, maximum a középkategóriás eszközök között válogatni. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha elég körültekintők vagyunk, akkor 50 ezer forint körüli árkategóriában már egy egészen csinos, nagy tudású eszközt vásárolhatunk neki, ami 1-2 évig utána telefon marad, kezdésnek pedig tökéletes lesz.

Szögezzük le: úgyis játékra kell neki!

Ne dédelgessünk azért nagy álmokat azzal kapcsolatban, hogy minek gyermekünknek okostelefon. Beadhatja, hogy csak azért, hogy használja az iskolai teendőkhöz, hogy legyen eszköze az online oktatáshoz, de valójában ez mind hazugság. A gyermek egyetlen dolgot akar: játszani azon a telefonon, méghozzá töltéstől merülésig. Meg persze befigyelhet közben némi Youtube is, de persze azért kellően világosítsuk fel, ha internetelérést is szánunk a mobiljához.

Telefont kap karácsonyra a gyerek? Néhány hasznos tipp a választáshoz 2020-ban! - 3. kép

Legyen strapabíró és legyen hozzá tok!

Ha első telefonja lesz a gyereknek, azért vegyük figyelembe, hogy egy gyerek az csak gyerek. Óvatlan, nem figyel, könnyebben leejti a dolgokat, azaz előbb összetörhet a készüléke, mint egy felnőttnek. Ez nem azt jelenti, hogy valami strapatelefont vegyünk neki, sokkal inkább azt, hogy olyan eszköz legyen, ami azért erősebb, jók a töréstesztjei, Gorilla Glass védi a kijelzőjét, mindemellett pedig biztosítjuk az egészet egy jó minőségű tokkal, ami nagyon fontos lehet a sérülések ellen.

Ha SIM kártya kerül bele, az előfizetést kerüljük el!

Amennyiben gyermekünk már 8-10 éves, értelemszerűen ismeri a telefonálási protokollt, azaz vehetünk neki bátran egy SIM kártyát is a készülékébe. Ezzel azonban óvatosan! Az előfizetést mindig kerüljük el, hiszen nem biztos, hogy tudja, mi és mennyibe kerül, ezáltal olyan telefonszámlát csinálhat, amit nem szívesen fizetnénk ki vigyorogva. A feltöltőkártyás megoldás ilyen esetekben a legjobb döntés, ilyenkor biztosan nem kell aggódnunk semmiért.
3 hozzászólás

Chico

4 éve, 9 hónapja és 15 napja

Meg is kapták bátyámék a linket. Igen szabadon nevelik ilyen szempontból a lányukat, sajnos nem egyszer futottak bele nagybevásárlásba...

válasz erre

fonemaker

4 éve, 9 hónapja és 16 napja

Hasznos tippek, osztottam is illetékesnek. mosolygó smiley

válasz erre

peter97

4 éve, 9 hónapja és 16 napja

Nagyon hasznos cikk, köszönjük!

válasz erre