Ha Kim Jong-un tudná, hogy konkrétan az egész világ a béna frizuráján, furcsa természetén és túlsúlyos formáján röhög, akkor bizonyára lenne itt nemulass, és szinte biztosan kivégzőosztag elé állítaná az Uglysoft csapatát is. A nevesített brigád ugyanis nem kisebb merészségre szánta el magát, minthogy egy olyan mobiljátékot készített, ami az észak-koreai abszurditást igyekszik képernyőnkre varázsolni, középpontban természetesen a kis pufók vezetővel.
Az efféle fricskás játékok többségére jellemző szokott lenni, hogy mindent alárendelnek a gyakran alpári humornak. Szerencsére a Dear Leader esetében ilyesmiről szó sincs, méghozzá olyannyira nem, hogy az alkotás a játékmenet terén meglepően összetettre és sokrétűre sikeredett, ezáltal aki egy jó izometrikus nézetből átélhető, ámde egy kicsit zakkant akciójátékra vágyik, aminek a hátterében egy kis menedzsment, fejlesztés és stratégia is meghúzódik, az a Dear Leader képében megtalálhatja számításait.
Az alkotás története 2011-ben játszódik, amikor a rejtélyes Rapture megtámadja a világot, és démoni apokalipszist szabadít a Földre, méghozzá Észak-Koreával a középpontban. Hogy a bolygó túlélje a megpróbáltatásokat, Kim Jong-il és Kimg Jong-un azonnal felveszik a versenyt
a démoni lényekkel - akik konkrétan az Angry Birds madárkái és számtalan más egyéb alkotás összelopkodott teremtményei -, aminek során rengeteg változatos pálya és izgalmas küldetés vár ránk.
A Dear Leader esetében a sztori és a játékmenet egyébiránt véresen komoly, ezáltal a keményvonalas akciókat idézi fel előttünk, de a megvalósítás terén azért már többször engedtek meg maguknak humoros megoldásokat a készítők. A Kedves Vezető ugyanis például mindig egy nagy adag turmixszal vagy hot-doggal érkezik, sokszor ment meg diákokat a veszélytől, a gyógyításhoz pedig egy hatalmas páva ül a fejére, hogy egy kis életerőt pumpáljon bele. Ezen felül a hagyományos pisztolyos lövöldözés - és az állandó rohangálás - mellett
használhatunk az ütközetekhez stílusosan sarlót és kalapácsot, de minél magasabb szintre fejlődünk, annál jobb extrákat is igényelhetünk, így golyószórót telepíthetünk pár pillanatra, vagy halálos rakétákat lőhetünk ki.
Ez azonban csak a Dear Leader egyik oldala, a változatos pályákon kivitelezhető izgalmas harc. A másik oldalát azonban az ütközetek között ismerhetjük meg, lévén ilyenkor
birodalmunk építgetésével és szépítgetésével foglalatoskodhatunk. Az amerikai megszállás ellen építhetünk kaszinókat, a WTCC mását, de akár különféle gyárakat is, amelyek elsőre nyilván komoly befektetésnek minősülnek, ellenben apránként visszahozzák a pénzünket.
Sőt mi több, nemcsak pénzt termelhetnek nekünk ezek az egységek, hanem például
újabb fegyvereket, képességeket, ruhákat vagy páncélokat adhatunk rá általuk irányított hősünkre, aminek jóvoltából lényegesen szívósabb lesz majd a harcok során. Ez gyakran el is kél, hiszen a pályákon nem ritkán tonnányi ellenséggel és félelmetes főellenfelekkel is fel kell vennünk a kesztyűt, és a Dear Leader-t mindennek mondanám, csak éppen könnyednek nem.
Bár személy szerint azért próbáltam ki először a játékot, hogy egy jó nagyot nevessek, azonban a Dear Leader keményen beszippantott, hiszen
humoros megoldásai mellett meglepően összetett játékmenettel kecsegtet, aminek köszönhetően képes napokig, sőt hetekig is lekötni a műfajra fogékony embereket. Persze azért nevetni is lehet rajta jócskán, szóval ha csak erre vágysz, akkor is érdemes legalább letöltened!
A Dear Leader elérhető itt:
Google Play |
iOS App Store