Fantasy Voyager játékteszt

2024. november 27.
21.9381
A Fantasy Voyager egy egyedi ARPG élmény, amely tower defense elemekkel és gyűjthető kártyákkal ötvöz egy szürreális mesevilágot. A játékosok Dream Kingdom világába juthatnak el, ahol eltorzult mesefigurák segítségével kell szembeszállniuk a rémálmok urával. Bár a harcrendszer kissé monoton, a koncepció hangulatos, és a játék rengeteg tartalmat kínál, ami hosszú távon is lekötheti a játékosokat. Lessünk bele ebbe az élménybe!


Az ARPG műfajra jellemző, hogy a történet és a karakterfejlesztés mellett gyors tempójú, valós idejű harcokra épül, ami stratégiai döntésekkel egészül ki. Ilyen a Fantasy Tree fejlesztőcsapatának játéka is, bár a harcrendszer helyenként monoton, a Fantasy Voyager lenyűgöző világa, tartalmas játékmenete és különleges koncepciója hosszú órákra leköti a játékosokat.

Az kicsit rontott az élményemen, hogy a játék kezdetén komolyabb bugokkal találkoztam, amelyek akadályozták a haladásomat, de a fejlesztők gyorsan reagáltak, és ezeket javították. Ilyen hiba volt például, hogy egy megnyert csata után befagyott a játék és sehogy nem tudtam továbblépni. Bár a játék még mindig nem tökéletes, további frissítések várhatóak, amelyek remélhetőleg kiküszöbölik a jelenlegi hibákat.

Rendkívül színes mesevilággal vár a Fantasy Voyager

Rendkívül színes mesevilággal vár a Fantasy Voyager


A Fantasy Voyager-ben a siker kulcsa a megfelelő csapat összeállítása, hiszen a kihívások során csak a legjobb hőseinkkel tudjuk felülmúlni az ellenséget. Alapos tervezéssel és a legerősebb egységek harctérre állításával biztosíthatjuk a győzelmet. A harc előtt érdemes ellenőrizni az ellenség felállását, illetve az ellenséges egységek részleteit. Így olyan csapatot alakíthatunk ki, amely képes felülmúlni az ellenfelet. Emellett mindig figyeljük a játék által ajánlott javaslatokat, mielőtt belépünk egy csatába. Amint a formáció kész, és a legjobb hőseink bevetésre készen állnak, elindíthatjuk a kihívást.

A csaták lényege, hogy megvédjük a mesehősünket. Én például Pán Pétert választottam, akinek az anime változata meglehetősen felismerhetetlen, de a játékban mindenki megtalálható Hófehérkétől egészen Hamupipőkéig. Ehhez stratégiailag úgy kell elhelyeznünk a csapat egységeit a csatatéren, hogy megakadályozzuk az ellenség közeledését a hősünkhöz. Minden csatában két vagy több ellenséges hullámmal kell szembenéznünk, később pedig a hullámok végén főellenségekkel is meg kell küzdenünk, ezért érdemes felkészülni a legrosszabbra, és kiállítani a legerősebb egységeinket a harcmezőre.

Elsőnek kaotikusnak tűnhet a látvány, de másodiknak is...

Elsőnek kaotikusnak tűnhet a látvány, de másodiknak is...


Az egységek csatatérre helyezésekor figyelnünk kell az egyes kártyák energiaigényére. Ha elegendő energiánk van, aktiválhatjuk a megfelelő kártyát, és a legideálisabb helyre pozícionálhatjuk, hogy hatékonyan semmisítse meg az ellenségeket. Így a gondosan kiválasztott stratégia segítségével könnyebben győzhetjük le az ellenfeleinket. Bár a játék elején ennek még nincs nagy jelentősége, mert elég könnyen megnyerhetőek a csaták, de később már alaposan át kell gondolni, hogy kiket küldünk a csatába.

Kezdő ARPG játékosként könnyű elveszni a játékban, bár a csaták pofonegyszerű tower defense elemekre épülnek, amiket könnyen elsajátíthatunk, viszont a csaták utáni részekben könnyen találhatjuk magunkat abban a helyzetben, hogy nem tudjuk, mit kellene tennünk. Itt jönnek jól a feladatok, amelyek nemcsak útmutatást adnak a következő lépéseinkhez, hanem segítenek megérteni a játék működését is.

Még ha teljesen újak is vagyunk, a feladatok segítenek abban, hogy mindent megismerjünk, és jutalmakat is kapunk a teljesítésükért. Érdemes mindig figyelni rájuk, mert így nemcsak könnyebben haladhatunk a játékban, de a kihívások során is nagyobb eséllyel arathatunk győzelmet. A játék automatikusan gyűjti nekünk a jutalmakat, amelyeket bármikor megszerezhetünk.

Ügyesen kell összeállítani paklinkat a jó stratégiához

Ügyesen kell összeállítani paklinkat a jó stratégiához


Ha azonban egyszerre több zsákmányt szeretnénk, érdemes várni, hogy az idő múlásával még több loot gyűljön össze. Az automatikus rendszerrel különböző jutalmakat szerezhetünk, például hősök XP-jét. Ha pedig nem lenne elég a sok jutalom, akkor az alapvetően ingyenes játékban igénybe vehetjük a szerintem jelen esetben teljesen felesleges mikrotranzakciós lehetőségeket is, ha még gyorsabban akarnánk fejlődni.

A Fantasy Tree fejlesztőcsapata rengeteg tartalommal és kihívással várja a játékosokat, így a felfedezés és a karakterfejlesztés hosszú órákra leköthet. Az elcsavart mesevilág és a kártyagyűjtögetés különleges hangulatot ad a játéknak, azonban a tower defense-szerű csaták egy idő után kissé önismétlővé váltak számomra. Bár az elején izgalmas volt a stratégiai helyezkedés és az ellenséges hullámok legyőzése, hamar monotonná vált, ami miatt nehezebb volt fenntartani az érdeklődésemet hosszabb távon.

A Fantasy Voyager letöltése itt: Google Play | iOS App Store.
3 hozzászólás

fonemaker

4 napja és 2 órája

Nagyon nem az én világom, de szépen kidolgozott game azt meg kell hagyni!

válasz erre

SamsungFan

4 napja és 17 órája

Na meg is lesem jól! mosolygó smiley

válasz erre

Gólem

4 napja és 20 órája

Jajj ez is egy ilyen idle ****? szomorú smiley

válasz erre