Így használjuk okostelefonunkat a lezárások alatt

2021. március 14.
111.1101
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
Néhány nappal ezelőtt teljesen bezárt az ország, így sokezer ember került ismét otthona fogságába, köztük leginkább gyerekek és fiatalok, akik többsége imádja a mobiljátékokat. Persze nemcsak esetükben, hanem nagy általánosságban mindenkinél felértékelődött ilyenkor az okostelefonok szerepe, ez az eszköz most fontosbab, mint bármikor máskor, hiszen sokan a segítségével dolgoznak, tanulnak, illetve tartják a kapcsolatot másokkal.


Emiatt a készülék sokkal nagyobb odafigyelést igényel, mint máskor, hiszen egyetlen napra sem tudjuk nélkülözni ezekben az időkben, hovatovább szervizt sem egyszerű találni hozzá, ha esetleg elromlott volna. Emiatt összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot annak érdekében, hogy a lehető legkíméletesebben bánjunk a telefonunkkal ezekben az időkben. Lássuk a legfontosabb intelmeket!

A töltésre kell a leginkább odafigyelnünk

A töltés és a töltési ciklusok jelenleg a legfontosabbak, amit bizonyára nem kell különösebben megmagyarázni azoknak, akik aktívan használják munkára vagy tanulásra az eszközt. Egy online óra vagy egy online meeting ugyanis alaposan képes zabálni a töltöttséget, miközben igénybe veszi az erőforrásokat. A lényeg, hogy a készüléket ilyenkor többet kell tölteni, mint normál esetben, ebbe jobb, ha beletörődünk, mint ahogyan abba is, hogy sokkal nagyobb kárt teszünk az akkumulátorban, ha alacsonyra engedjük a töltést.

Így használjuk okostelefonunkat a lezárások alatt - 2. kép

Az akkumulátorok kémiai folyamata ugyanis úgy lett megvalósítva, hogy sokkal előnyösebb számukra a gyakori töltés, mint az, ha alaposan leengedjük a töltöttségét, és utána hosszabb időre töltőre tesszük. Persze arra ügyeljünk, hogy egy online óra vagy egy meeting után a telefonnak legyen ideje kihűlni, és csak utána tegyük fel tölteni, mert a forró akkumulátornak és hardvereknek nem a legszerencsésebb, ha még melegében csatlakoztatjuk a hálózathoz.

Hagyjunk neki pihenőt

Lényeges a töltés mellett az is, hogy a készülékünk néha-néha meg tudjon pihenni egy kicsikét. Ez azt jelenti, hogy a töltés után vagy egy online előadást követően ne töltsük be azonnal a PUBG Mobile-t, vagy ne kezdjünk rajta vad Youtube-ozásba, hanem tegyük egy kicsit félre, hadd normalizálódjanak a folyamatok, a hőmérsékletek, legyen ideje a telefonnak is pihenni, regenerálódni, mert a túlterhelés nagyon sok kellemetlenséget okozhat.

Szabadítsuk meg a tokjától

Ha a telefont csak otthon használjuk, akkor legalább az aktív használat során vegyük ki a tokjából. A tok ugyanis védelmi szempontból lényeges, de otthon csak nem történhet nagy baj, pláne egy online meeting során, amikor jellemzően le van támasztva az asztalra. A tok miatt ugyanis a készülék jobban melegedhet, nehezebben hűlhet vissza, mindez pedig negatívan befolyásolhatja a működését, a töltési ciklust és így tovább.

Így használjuk okostelefonunkat a lezárások alatt - 3. kép

Gyakran tisztítsuk a memóriát

Minden telefonon van már memóriatisztító és egyéb okosság, ami segíthet abban, hogy szoftveresen optimalizáljuk a folyamatokat. A memóriába ugyanis könnyen beleragadhatnak a szoftverek, a gyorsítótárak feltelítődése pedig lassíthatja a készüléket, szóval napjában legalább egyszer-egyszer futtassunk le egy ilyen tisztítást, különösen akkor, ha több programot is elindítottunk rajta egymás után. Ezen felül az sem árt, ha legalább kétnaponta újraindítjuk, hiszen ilyenkor is fellélegzik a készülék.
3 hozzászólás

Bencus86

4 éve, 4 hónapja és 10 napja

Töltésben sajnos én javíthatatlan vagyok, egész éjjel töltők van mindig a telefon. mosolygó smiley

válasz erre

peter97

4 éve, 4 hónapja és 10 napja

Töltés nálam mindig 25% környékén esedékes és ha nem tölt fel még 100%-ra de mondjuk mennék, vagy feküdnék aludni, ilyesmi, akkor sem hagyom töltőn. De legalább 95%-on szoktam csak levenni.

válasz erre

fonemaker

4 éve, 4 hónapja és 10 napja

Sosem használok tokot. mosolygó smiley

válasz erre