Nyilván mi is tisztában vagyunk vele, hogy a legtöbb gyerek azért akar táblagépet, hogy játszani tudjon vele, és biztosíthatunk mindenkit arról - gyakorló szülőként ezt tapasztalatból mondjuk -, hogy a lurkók erre is használják majd a legtöbbet, azonban emellett egy sor más pozitívumot kaphatnak tőle. Hogy melyek ezek?
Akár tetszik, akár nem, egy olyan világ vár a mai felnövő generációkra, amelyben túlzás nélkül óriási, nem ritkán behozhatatlan hátrányból indulnak majd azok a gyermekek, akik nem kezdtek el idejekorán hozzászokni és beletanulni a digitális világ sajátosságaiba. Elképesztő, de még mindig sok olyan gyermek van, aki csak az iskolában találkozik először érintőképernyővel, vagy egy interaktív applikációval, így miközben a többi gyermek lényegében ösztönösen tudja, hogy hová nyúljon, mit tegyen, addig a hátrányból érkezőknek először az alapvető kezelést és mozdulatokat kell megtanulniuk.
Megtanítja az eszközkezelést
Merthogy az érintőkijelzős eszközök kezelése a jövőben a mindennapok részévé válik, hiszen lassan már mindenhol elfelejthetjük a nyomógombokat, ez a megoldás ugyanis praktikusabb, tartósabb és biztonságosabb is néhány esetben. Miért fosztanánk meg gyermekünket attól, hogy már egészen kicsi korban megtanulja, miként kell működtetni egy táblagépet, hiszen ez mindennek az alapja lesz a jövőben, az ösztönszerűvé váló mozdulatok pedig könnyebbé teszik majd az érvényesülést a társadalomban.
Fejleszti a képességeket
Természetesen nem elhanyagolható az sem, hogy a táblagépek fejlesztik a képességeket, ezáltal számtalan kutatás igazolta korábban, hogy az érintőképernyőkkel találkozó gyermekeknek javul a kézügyességük, idejekorán kifejlődik a finom motoros mozgásuk, miközben a feltelepített applikációk függvényében egy sor más képességük is szintet léphet. Reflexek, memória, emlékezőkészség, később pedig az olvasásban és a számolásban egyaránt megtámogathatja őket pár megfelelő program.
Hogy egy saját táblagép mennyire nem ördögtől való a gyerekek számára, azt nagyszerűen bizonyítja és alátámasztja az is, hogy az iskolában óriási segítséget nyújthat nekik. Ott van a számológép, ami jó a matekhoz például, a kamera segíthet nekik megoldani házi feladatokat, de a megfelelő applikációkkal könnyebben megismerheti a számok és a betűk világát, az állatokat, a környezet működését és így tovább. A tablet kifejezetten a játszva tanulás egyik melegágya lehet abban az esetben, ha a szülő a gyermeke mellé áll, és megfelelő keretek, illetve szabályok között engedi neki a gép használatát.
Persze szórakoztat is
Mint a fentiekben már említettük, a legtöbb gyerek elsődlegesen azért játékra használja majd a táblagépét, azonban ezt se tekintsük rossz dolognak. A fontos, hogy kizárólag olyan mobiljátékokat telepítsünk fel, amiket ismerünk, és ellenőriztünk korábban, ilyen esetben ugyanis nem lehet gond, sőt mi több, a játék ugyanúgy a fejlődését szolgálhatja. Elég csak felhozni példának a Minecraft-ot, aminél kreatívabb dolog jelenleg nincs a piacon.