Kevés franchise büszkélkedhet akkora múlttal, mint a Prince of Persia, amely 1989 óta újra és újra meghatározta a platformerek műfaját. Az új epizód 2,5D-s világa méltó módon idézi meg a klasszikus részek hangulatát, miközben újdonságot is hoz. Nézzük is milyen lett a Prince of Persia: The Lost Crown!
Mindig nehéz egyensúlyozni a nosztalgia és a modern elvárások között. Ha túlzottan a múltba kapaszkodunk, könnyen eltévedhetünk az emlékek régi csapdájában. Ha viszont túlzottan a jelenhez igazítjuk a játékot, azzal könnyen kiölhetjük a klasszikus sorozat árnyaltságát. A The Lost Crown azonban remekül megtalálja az egyensúlyt, és egy kiváló, mobilos platformjátékként áll helyt.
Az új epizód hozza a lendületes és ösztönös harcrendszert. Már az első perctől fogva jól működik mobilon, a prológus egyfajta oktatóként vezet be minket az új főhős, Sargon történetébe, aki a The Immortals tagjaként indul mentőakcióra. Ezúttal nem a herceget irányítjuk, most a célunk az ő megmentése.
Parkour mellé egy kis pengezápor
Az új főhős hamar bebizonyítja, hogy méltó utódja a herceg örökségének. Karizmatikus, gyors és remekül illeszkedik a Prince of Persia univerzumába. A harc, a mozgás, a világépítés és a hangulat ismerősen nosztalgikus, és a játék egyszerre tiszteletadás a múltnak, valamint izgalmas lépés a jövő felé.
Sargon mozgékony, gyors, és már mobilon is öröm irányítani. Az érintőképernyőn bal oldalon találjuk a virtuális joystickot, jobb oldalon pedig az ugrás, csúszás és támadás gombjait. Egyszerűnek tűnik, és jól is működik, de aki teheti, mindenképp próbálja ki kontrollerrel is, amit szerencsére támogat a játék mobilon.
A The Lost Crown sebessége és lendülete teljesen gördülékeny, különösen harc közben. A küzdelmek gyorsak és szórakoztatóak, és bár sokszor kaotikus pengezáporban találhatjuk magunkat, sosem érezzük úgy, hogy átláthatatlan lenne, ami a képernyőn történik. Az elején néhol kihívás tud lenni a harc, de hamar ráérezhetünk a ritmusára.
Sargon akár a herceg is lehetne
A játék hamar behúz a világába, és könnyű elveszni benne. A harc mellett a parkour-elemek is jól működnek, és hangulatos ahogy az elsőre elérhetetlennek tűnő helyszínekre pár ugrással feljutunk. Néhány ellenséghullám ledarálása után különösen jól esnek a kevésbé akciódús játékelemek is.
Az egyik legizgalmasabb újdonság a sorozatban az Athra Surge nevű támadás, amely brutális erejével képes pillanatok alatt megsemmisíteni az ellenfeleket, ha jókor aktiváljuk. A töltőcsík minden sikeres ütésnél növekszik, és amikor végre elszabadítjuk a villámló energiát, az pont olyan kielégítő érzés, mint amilyennek hangzik.
A The Lost Crown igazi felüdülést jelent. Nem próbálja újraalkotni a régi kedvenc epizódokat, és ritka, hogy egy klasszikus sorozat ilyen jól tud megújulni, pláne mobilon. Az új rész egy saját világot és játékmenetet épít fel, amely remekül működik a 2,5D-s formátumban is.
Itt az idő bevetni az Athra Surge támadást
A Prince of Persia: The Lost Crown alapverziója ingyenesen kipróbálható, így kockázat nélkül belekóstolhatunk a játék világába. Ha pedig beszippant, amire jó esély van, akkor mindössze egy egyszeri, 3990 forintos vásárlással feloldható a teljes játék.
A The Lost Crown nemcsak technikailag erős, hanem tartalmilag is meggyőző: a harcrendszer látványos és élvezetes, az új főhős, Sargon pedig friss lendületet ad a sorozatnak, mert minden megvan benne, amit a Prince of Persia sorozattól elvárnánk. A misztikus hangulat, a lendületes platformozás és a jól megkomponált pályák mind visszahozzák a régi részek varázsát.
A Prince of Persia: The Lost Crown letöltése itt: Google Play | iOS App Store.