Hogy mi az igazság mindebből, illetve mekkora félnivalónk van a koronavírus és az 5G kapcsán? Valójában semmi ok az aggodalomra, de ha van aki nem hisz nekünk, akkor érdemes elolvasni az alábbiakat, hiszen tudományos eredményekre, konkrét számadatokra hivatkozva összefoglaltuk mindazt, amit az 5G-ről tudni kell ezen a téren. Így a végére reméljük a legnagyobb téveszmében ringatózók is ráébredhetnek majd, hogy az újgenerációs mobilhálózatnak valójában semmi köze sincs a vírushelyzethez.
Egészségügyi tekintetben semmi újdonságot nem hoz az 5G
Az 5G kapcsán sokan attól tartanak, hogy olyan hullámokról van szó, melyek képesek áthatolni a bőrünkön és megfertőzni minket a vírussal. Csakhogy a hivatalos szabvány szerint az újgenerációs mobilhálózat is közepes frekvenciasávokon, illetve milliméter-hullámokon terjed, melyek közül utóbbival találkozhattunk kevesebbszer a technológia terén, csakhogy ezt használó eszközök már jóval az 5G előtt is léteztek.
Ilyenek például az autók tolatóradarjai, de többek között a repülőtereken található biztonsági rendszerek is szintén erre épülnek, és a vizsgálatok alapján ezek semmiféle egészségügy kockázatot nem hordoznak magukban.
Bár az összeesküvés-elméletek gyártói köztudottan semminek sem hisznek, de az 5G kapcsán azért nem árt kiemelni, hogy már a legnagyobb független szervezetek is megvizsgálták, így például az ICNIRP és az IEEE-ICES is hónapok óta tesztelte az indítás előtt, és teszteli mind a mai napig. Hogy milyen eredménnyel? A hisztériához mérten meglepővel, hiszen egyelőre egyetlen esetben sem találtak olyan tulajdonságot az 5G sugárzásban, ami káros vagy veszélyes lehet az emberi egészségre.
Sőt mi több, biológiai elváltozást vagy hatást sem igazán tapasztaltak a kutatók, illetve csak rendkívül minimálist, ezáltal egy aktív 5G-s eszköz folyamatos kapcsolat esetén képes arra, hogy felmelegítse egy kicsit a bőrfelszínt, de ezt csak akkor, ha hosszú órákon át közvetlen kontaktusban van a bőrrel.
Az 5G hullámok nem tudnak behatolni a bőr alá sem
Sok helyen riogatták azzal az embereket, hogy az 5G hullámok képesek arra, hogy behatoljanak a bőr alá és így megfertőzzenek minket. Bár tény és való, hogy az olyan alacsony frekvencián működő eszközök, mint a rádió, vagy a korábbi generációs okostelefonok által keltett hullámok képesek több centiméterre is behatolni az emberi szervezetbe, az 5G és a magasabb frekvenciák esetén azonban nem kell ettől tartanunk, a bőrrétegünk tökéletesen visszaveri ezt a fajta sugárzást.
Mint ebből kiderült, amíg határérték alatt vannak ezek a sugárzások, addig minden egészségügyi kockázattól védve vagyunk, és mivel az 5G-tornyok közelében folyamatos az ellenőrzés - még egyetlen helyen sem lépte túl, sőt meg sem közelítette a küszöböt az eredmény -, ezért nemhogy a koronavírus terjedésében, de más betegségek kialakulásában sem játszhatnak szerepet az újgenerációs mobilhálózatok.
Bár a hardcore összeesküvés elmélet hívőket úgyis képtelenség meggyőzni, reméljük legtöbbeknek a fentiek mégis segítettek kicsit megérteni a témát, és eloszlatni az összefüggés lehetőségének leghalványabb szikráját is...