Az India Today beszámolója szerint a 8. osztályos fiú éjszaka a mobilját használta, amikor édesanyja leszidta, amiért nem a tanulásra koncentrál. Még aznap este a fiút a szobájában a mennyezeti ventilátoron lógva találta meg az édesanyja, aki állítólag elájult a sokktól.
Az eredetileg Odishából származó család csak nemrég költözött Lucknowba, miután a fiú apját, a CRPF (India legnagyobb központi fegyveres rendőri ereje) tisztjét májusban áthelyezték ide. A gyermek a középső testvér volt és egy magániskolában tanult a városban, a rendőrség pedig vizsgálatot indított a tragédia ügyében.
Indiában ez már nem az első eset: 2021-ben egy 13 éves fiú állítólag azért lett öngyilkos, mert a szülei megtiltották neki, hogy mobilon játsszon.
