Zseniális mobiljátékok, amik társasjátékok alapján készültek - 1. rész

2021. május 09.
121.3471
Figyelem! Ez a cikk már több, mint egy éves! A benne lévő információk elavultak lehetnek!
A szerkesztőségünkben is nagy népszerűségnek örvend a társasjátékozás élménye. Nem, itt nem a Monopoly-ra, Az élet játékára, az Activity-re, a Gazdálkodj okosan!-ra és hasonszőrű retro darabokra gondolunk, hanem a modern, elképesztően rétegelt, lehengerlő felhozatalra. Manapság olyan játékokat találni a polcon, amikben nincs meg mondjuk a Monopoly rosszindulatú magja, a Rizikó szerencsealapú kivitelezése, és szerencsére sok modern darabból készül mobiljáték is. Ezekből válogattunk most egy keveset, hogy mégis melyek azok, amelyek szerintünk a legfontosabbak ebben a tekintetben. Lássuk hát a mobilos társasjáték-adaptációkat!


Korokon át / Through The Ages

Szokták mondani, hogy a Civilization-játékok élményét a Korokon át című társasjáték jobban adaptálta az asztalokra, mint azt a Civilization társas amúgy tette, és ezzel nem is tudnánk jobban egyetérteni. Tény, a világ egyik legkomplexebb társasáról van szó, mégis ha sikerül beletanulnunk, rászánjuk az időt, egy elképesztő élmény bontakozik ki előttünk.



Akár 4-5 óráig is elhúzódhat egy parti, azonban a mobilos adaptáció szépen vitte át mindezt az okoskészülékeinkre. Ha esetleg sokat vagy úton, viszont szeretnél stratégiázni egy "keveset" a társasjátékokra jellemző elemekkel, akkor a Korokon át, avagy a Through The Ages le fog venni a lábadra. Készülj azonban: nem adja könnyen magát a tanulási görbe!

Androidra és iOS-re is elérhető!

Root

A Root alapvetően egy háborús társasjáték alapjait hordozza magán, avagy ahogyan azt a jártasabbak mondják: egy igazi "Wargame". Igen ám, viszont attól függetlenül, hogy konfliktusdús alkotásról beszélünk, attól még nem az lesz a cél, hogy leigázzuk az ellenfelek egységeit, hanem eme aszimmetrikus társas berkein belül minden erdei állat másfajta célkitűzéssel halad a győzelem felé.



A mobilos verzió nemcsak, hogy szépen vette át az alapokat, és nemcsak, hogy tisztesen megtartotta a társasjáték grafikai motívumait, de mindezt olyan látványvilággál tupírozták fel, hogy az agyunkat eldobjuk néha. Borzasztóan izgalmas játékról van szó, amely garantáltan szállítja azt a "friss" hatást, amit sokan várunk a modern társasjátékoktól, és nagyon örülünk neki, hogy mobilon is jelen van ez az élmény!

Androidra és iOS-re is elérhető!

Scythe

A Scythe megint csak az a kategória, amit nem rakánk oda az asztalra egy családi társasozás keretein belül. Borzasztóan komplex, összetett, felnőttes témával bír, viszont kétségtelen, hogy korunk egyik legnagyszerűbb társasáról van szó, amiben a gazdaság és a lépegető mech-ek egyaránt megférnek, mindezt zseniális játékmechanizmusokkal ötvözve.



A mobilos játék nyilván nem adja át teljes mértékben az asztali megvalósítás érzetét, viszont mégis korrektül adaptálja a témát. Mindennel találkozni fogunk, amivel az asztali társasnál is, ráadásul kellemes az irányítás, az interfész is jól el lett találva, úgyhogy végeredményben egy rossz szavunk nem lehet a Scythe-ra sem.

Androidra és iOS-re is elérhető!

Terra Mystica

Igen, a társasokban jártasabbak talán már kapiskálják, hogy ez a lista nem éppen a családi társasvonalat hivatott alapul venni. A Terra Mystica zárja a sorunkat, ami a Scythe-hoz és a Korokon áthoz hasonlóan az egyik legkomplexebb alkotást, amivel valaha szembesültünk, és meglepő módon ezt is sikerült jól átvinni a kis képernyőkre.



Talán nem is baj, ha valaki elsőként a mobilos verziónak lát neki, hiszen itt a tutorial szépen átvezet minket azon, amit a társasjáték esetében nekünk kéne kihámozni a szabályokból. Ez sem adja könnyen magát, viszont megint csak azt mondhatjuk, hogy kielégítő játékmechanizmusokkal tömött élményről van szó, amit kár kihagyni.

Androidra és iOS-re elérhető!

Természetesen az imént felsoroltak mindegyikét ajánljuk asztali formában is, hiszen valóban frenetikusan jó társasjátékokról van szó, ugyanakkor ha inkább a mobilos adaptáció mellett tennéd le a voksod, akkor ezekkel nem tévedhetsz. Hamarosan visszatérünk egy folytatással ezen cikkhez kapcsolódóan!
6 hozzászólás

ferencziakos

4 éve, 3 hónapja és 15 napja

Van ami nem is rossz! meglepett smiley Pedig sok értelmét nem láttam eddig a társasjátékok portolásának. röhögő smiley

válasz erre

Mendez

4 éve, 3 hónapja és 16 napja

Nem hittem volna hogy ezek mind feldolgozások! meglepett smiley

válasz erre

peter97

4 éve, 3 hónapja és 16 napja

Marha jó cikk, ment is a kedvencekbe!

válasz erre

Chico

4 éve, 3 hónapja és 16 napja

A felét nem is ismertem. meglepett smiley

válasz erre

Bencus86

4 éve, 3 hónapja és 17 napja

Terra Mysticaról nem is tudtam hogy rendes társas. meglepett smiley

válasz erre

SamsungFan

4 éve, 3 hónapja és 17 napja

Mindig azt mondtam hogy ezeknek nincs értelme de a cikket elolvasva kicsit másképp látom most már. mosolygó smiley

válasz erre